+370 655 30656
andrius.urbutis@gmail.com
​​​

Grindų betonavimo paruošiamieji darbai

Pagrindo lyginimas

Grindų betonavimas - pagrindo lyginimasVienas svarbiausių etapų įrenginėjant betono grindis - tai tinkamas pagrindo paruošimas. Pagrindo ruošimas betoninėms grindims priklauso nuo konkretaus darbo objekto. Visų pirma, atliekamas aukščio niveliavimas, kuriuo apsprendžiamas būsimų grindų aukštis ir ar jis sutaps su numatytais visos patalpos projektiniais aukščiais. Tik tiksliai apsprendus aukščius, pradedamas pagrindo lyginimo etapas: esant poreikiui, nukasamas perteklinis arba netinkamas grunto kiekis, užpilamas ir sutankinamas drenažinis žvyro pagrindas.

​Kita lygaus betoninių grindų pagrindo alternatyva - tai juodgrindės. Jos liejamos tiesiai ant sutankinto žvyro ir tampa ypač tvirtu ir lygiu pagrindu betoninėms grindims. Taip pat juodgrindėmis apsaugomas izoliacinis sluoksnis nuo graužikų.

Putų polistireno ir garso izoliacinės vatos klojimas

Grindų betonavimas - putų polistireno ir garso izoliacinės vatos klojimasBetoninės grindys nėra vien cemento masės sluoksnis. Įrengiant grindis kartu iš putų polistireno EPS 80-100 arba akmens ar stiklo vatos formuojama šilumos ir garso izoliacija.
 Pirmame namo aukšte išlyginus ir tinkamai parengus gruntą, tiesiama polietileno plėvelė, apsauganti nuo galimos drėgmės, ir iš 10-20 cm putų polistireno klojamas izoliacinis sluoksnis. Tuomet dedamas armavimo tinklas ir vyniojami šildomų grindų vamzdeliai. 
 Kituose aukštuose dažniausiai dedama 2-5 cm storio akmens ar stiklo vata arba putų polistirenas, tiesiama plėvelė, klojamas tinklas bei vyniojami vamzdeliai.

Betono armavimas

Grindų betonavimas - betono armavimasBetoninės grindys kartu ir tvirtumo garantas. Patvarumui bei būsimų grindų eksplotacijai užtikrinti galimos įvairios alternatyvos.
 Visų pirma, vienas iš tvirtumo elementų - tai armavimo tinklo (15x15, 20x20 akių) klojimas, kuris įmontuojamas prieš liejant betono mišinį.
 Antras tvirtų grindų garantas - tai tinkamas betono mišinio parengimas. Technologinio proceso metu betono mišinys užpildomas stiprinančiu polipropileniniu fibro pluoštu. Pasirinkus fibro pluoštą, kaip alternatyvą patvarioms grindims, nereikalingas tampa armavimo tinklas.

Polietileno plėvelės tiesimas

Grindų betonavimas - polietileno plėvelės tiesimas
Ant sutankinto ir išlyginto grunto tiesiama 200 mikronų polietileno plėvelė. Tiesiant plėvelę jos kraštai 10 cm užleidžiami ant patalpos sienų ir pritvirtinami lipnia juosta. Plevele suformuojamas drėgmei atsparus izoliacinis sluoksnis, apsaugantis putų polistirolą ar garso izoliacinę vatą.

Pagrindo lyginimas polistireno granulėmis su Sika compound 50 klijais

Grindų betonavimas - pagrindo lyginimas polistireno granulėmis su Sika compound 50 klijaisNepriklausomai, kokios paskirties patalpoje įrenginėjamos betoninės grindys, jas ruošiant galima taikyti izoliacinę sistemą iš polistireno granulių ir jas surišančios SIKA COMPOUND-50 medžiagos. Taikant šią technologiją išgaunamas puikus šilumos ir garso izoliacijos sluoksnis, o kartu su parengta tekstūra užlipdomos visos ertmės ir nelygumai, suformuojamas lygus, besiūlis pagrindas betoninėms grindims.​
 +370 655 30656
​ +370 609 91041
andrius.urbutis@gmail.com

© PigiosSvetaines.lt